Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku rozpoczął wykonywanie zabiegów ablacji serca

Szpital im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Grupy American Heart of Poland w rozpoczął wykonywanie zabiegów ablacji serca. Procedura medyczna ma na celu wyeliminowanie zaburzeń rytmu serca. Ablacja niszczy, wypala te miejsca w sercu, które przyczyniają się do jego nierównego bicia. Od teraz pacjenci cierpiący na arytmię serca mogą poddać się zabiegowi usuwającemu to schorzenie w Szpitalu im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Grupy American Heart of Poland. To obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia arytmii.

Wykonywanie nowych zabiegów to kolejny etap rozwoju oddziału kardiologicznego, co znacznie ułatwi proces leczenia pacjentów. Dotychczas mieszkańcy regionu musieli się poddawać takim zabiegom w odległych ośrodkach medycznych.

O przebiegu ablacji i jej efektach mówi doktor Jacek Chlasta, Ordynator Oddziału Kardiologii Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty