O NAS

Historia Szpitala im. Matki Teresy z Kalkuty w Drawsku Pomorskim sięga 28 lutego 1922 roku, kiedy to decyzją władz powiatowych Dramburga i starosty dr Arthura Ehlerta został uroczyście otwarty Szpital Powiatowy przy dzisiejszej ulicy Chrobrego. Szpital umożliwił leczenie w nowoczesnych warunkach mniej zamożnych mieszkańców miasta i okolicznych powiatów.

Po 1945 roku placówka została przekształcona w szpital wojskowy. W 1946 roku polska administracja przejęła Szpital, a jego dyrektorem został dr Józef Hildebrandt. W roku 2000 Szpital został wydzielony ze struktur zlikwidowanego ZOZ-u. W 2002 roku został oddany do użytku szpitalny oddział ratunkowy, który w dużej części sfinansowała armia USA, w ramach akcji humanitarnej. Od 2013 roku w Szpitalu działa Centrum Sercowo-Naczyniowe, zapewniające nowoczesną, kompleksową opiekę w dziedzinie kardiologii inwazyjnej i chirurgii naczyniowej. Przed jej powstaniem do najbliższej takiej placówki mieszkańcy Drawska i powiatu musieli dojechać 75 km.

W dniu 1 kwietnia 2022 zarządzanie szpitalem przejęła Grupa American Heart of Poland.

27 maja 2022 miała miejsce uroczystość inauguracji działalności Grupy w Drawsku Pomorskim, z udziałem m. in. starosty drawskiego  Stanisława Cybuli, przedstawicieli Rady Nadzorczej i Zarządu Grupy AHP z prezesem Zarządu Adamem Szlachtą. Podczas uroczystości została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona patronce szpitala Matce Teresie z Kalkuty. Tablica została poświęcona przez biskupa Edwarda Dajczaka z Kurii Biskupiej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W 2024 dyrektorem medycznym Szpitala została Magdalena Anna Nowak.

100+ Lat działalności